Warsztaty edukacyjne

28.11.2024 Kategoria:

Warsztaty edukacyjne  w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową (FEPŻ) 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) - Podprogram 2023

W ramach działań towarzyszących w Programie Fundusze Europejskie na Pomoc 2021-2027 Podprogram 2023 działające przy Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nowe Możliwości" przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności zrealizowało serię warsztatów edukacyjnych, dla osób korzystających ze wsparcia żywnościowego. Zajęcia o różnorodnej, bogatej tematyce miały na celu nie tylko wsparcie w dostępie żywności, ale także edukację i wzmocnienie kompetencji uczestników w zakresie zdrowego odżywiania, planowania budżetu domowego oraz zarządzania zasobami. Warsztaty prowadzone były przez ekspertów i entuzjastów zdrowego stylu życia którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami.

Warsztaty kulinarne prowadzane przez Oksanę Maroń i Bożenę Kołodziej to szybkie i lekkie posiłki na upalne dni oraz potrawy na bazie warzyw uwzględniające zdrowe i odżywcze przepisy w prostym wykonaniu, które pokazały uczestnikom jak łatwo można przygotować, nawet przy minimalnych zasobach finansowych posiłki bogate w witaminy i minerały.

Stres to nieodłączny element życia wpływający na zdrowie psychiczne i fizyczne. Warsztaty POWERbank czyli jak zarządzać swoim stresem, to kolejny cykl zajęć dla uczestników programu, który był doskonałą okazją do poznania metod i technik pomagających skutecznie zarządzać codziennym napięciem oraz wyzwaniami stawianymi przez życie. Zajęcia prowadziła Beata Nowicka coach i terapeuta.  Z kolei warsztaty ekonomiczne poświęcone planowaniu budżetu domowego i zarządzaniu finansami to niebywale istotny element przy skutecznym kontrolowaniu swoich funduszy i podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących wydatków. Umiejętnego planowania w utrzymaniu stabilności finansowej oraz realizacji długoterminowych celów uczyła Katarzyna Nowicka, koordynator DT z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie.

Cykl zaproponowanych warsztatów cieszył się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem uczestników, którzy chętnie korzystali z wiedzy i wskazówek ekspertów. Każdy z bloków tematycznych dostarczał uczestnikom praktycznych narzędzi  oraz inspiracji. Zrealizowane warsztaty to ważny element Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową(FEPŻ) 2021-2027, wspierający niezależność i samodzielność uczestników, który pozwala na budowanie stabilności żywieniowej i finansowej na przyszłość.

Wszystkim prowadzącym dziękujemy za doskonałą organizację, profesjonalizm i miłą atmosferę podczas zajęć oraz uczestnikom i organizatorom  za zaangażowanie i wspólną pracę.

Galeria zdjęć


Zapisano