Z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Nie bądźmy obojętni, szczególnie zimą.
Panujące mrozy to ogromne ryzyko i wyzwanie, które wymaga skoordynowanych działań nie tylko samorządów, ale też całego społeczeństwa. Apelujemy: zwróćmy uwagę na osoby w swoim najbliższym otoczeniu!
Zgodnie z prognozami meteorologów w najbliższym czasie na terenie całej Polski będą utrzymywać się niskie temperatury, a nocami będą spadać nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Już ostatnie dni przyniosły za sobą ekstremalne mrozy, skutkujące nie tylko utrudnieniami w codziennym życiu, ale także stwarzające poważne zagrożenia dla zdrowia i życia.
Okres zimowy to szczególnie trudny czas, dla osób w kryzysie bezdomności, ale także starszych samotnych, niepełnosprawnych, czy przewlekle chorych. Niejednokrotnie nie są oni w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb, mogą pozostawać bez opału, odpowiedniej odzieży dostoswanej do warunków atmosferycznych, a także z różnych indywidualnych przyczyn mogą mieć utrudniony dostęp do służby medycznej. Dlatego, tak ważne jest byśmy szczególnie teraz zwracali uwagę na osoby, które nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do życia i mogą potrzebować pomocy.
Mając powyższe na uwadze Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica zwraca się z prośbą i apelem do mieszkańców o uwrażliwienie na los ludzi wymagających pomocy w tym okresie i przekazywanie służbom społecznym wszelkich informacji o osobach wymagających wsparcia. Istotne jest dotarcie, do takich osób, zapoznanie się z warunkami ich przebywania ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby starsze, samotne, bezdomne, które nie mają zagwarantowanej opieki rodzinnej i mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.
Informujemy, że CUS Gminy Dębica udziela pomocy w formie:
Informacje o osobach potrzebujących pomocy można zgłaszać do pracowników CUS Gminy Dębica osobiście ul. Stefana Batorego 13, tel.14 6803 333, 14 6803 334, 14 6803 335, lub do Straży Gminnej tel. 14 6803 331.
Informacje o placówkach udzielających pomocy, można uzyskać również w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, pod numerem tel. 987
Nie bądźmy obojętni, reagujmy jeśli zauważymy kogoś potrzebującego naszej pomocy!